Únor 2009

O Elfech

28. února 2009 v 12:59 | Kelly |  Elfové a víly
Elfové jsou bytosti čistého dobra. Mají krásné špičaté uši a jsou nesmrtelní. Na hrdlech nosili zvláštní amulety, které je ochraňovaly před zlem.Vládli všem živlům (země, vzduch, voda, oheň).Uměli poručit, jeden ze živlů přiběhl na pomoc. Byli to hodné bytosti nosící dlouhé průsvitné hábity. Žili v lesích(vše možně). Byli moudří a krásní. První živé inteligentní bytosti na zemi. Na obranu používají luky a šípy.Vidějí na dálku.
Elfové jsou známou rasou, žijící zpravidla hluboko v lesích nebo v odlehlých údolích a roklinách. Jsou menší než lidé a zdaleka ne tak robustní. Pro své plavé vlasy a jemné rysy obličeje jsou pokládáni za velmi krásné a až poněkud změkčilé.
Protože jsou velmi inteligentní, jen neradi bojují. Jsou-li k boji donuceni, umějí být nebezpečnými soupeři. Jejich rodovou zbraní je dlouhý luk.
Největší uplatnění ale nacházejí elfové v povoláních kouzelníků, hraničářů a alchymistů, snad i pro svou lásku k vědění. Zpravidla se příliš dobře nesnášejí s trpaslíky (každá z ras má jiné žebříčky hodnot), ale ve vašem světě tomu může být i jinak. Elfové mají rádi krásné věci, zbožňují moře a hvězdy a v jejich jazycích je na ně mnoho nádherných písní.
Elfové jsou vesměs čestní a spravedliví a jen zřídka se mezi nimi vyskytnou opravdu zlí jedinci.

Moje víla

21. února 2009 v 16:53 | Kelly |  ...:::Welcome:::...

Tak tuhle vílu mám postavenou ve svém pokoji na stole.Tenkrát mi ji koupila mamka.Vždycky mi připomene svět Neviditelných.Ještě ji nemám ale pojmenovanou..:o) Jak by se měla asi jmenovat?Mám se ji zeptat? :o)

Zlí domácí skřítci - Šotci

21. února 2009 v 16:44 | Kelly |  Skřítci
Šotci

Když urazíte domácího skřítka - tím, že zanedbáte domácí práce, zapomenete mu stranou odložit trochu jídla nebo se o něj neúmyslně otřete špatným slovem -, může se proměnit v šotka.

Šotci domácí nacházejí potěšení v mučení těch, které kdysi ochraňovali.Jejich přičiněním mléko kysne,dveře se zabuchují,psi ochromnou a dochází k mnoha dalším zlomyslným nehodám.


Tito potměšilí tvorové s oblibou kradou jídlo a schovávají po domě drobné předměty, například klíče či ponožky.Vyskytují se hojněji než křítci a přebývají v mnoha staveních i dílnách.Zdá se, že jde o evoluční výsledek letité neúcty k domácím skřítkům, která dnes převládá ve většině domácností.Šotci jsou neméně věrní tvorové jako skřítci a je téměř nemožné se jich zbavit.Mnohé rodiny například opustily domácnost trýzněnou tímto výtečníkem a odstěhovaly se, avšak záhy zjistitly, že šotek se přestěhoval s nimi.
Šotkové bývají někdy zaměňováni s poltergeisty (duchy pohybujícími nábytkem) , protože i oni terorizují celý dům.Vzhledem k tomu, že oba druhy lze jen vzácně zahlédnout, je těžké posoudit, o kterého tvora v daném případě jde.Když přijdete na nějakou zlomyslnost, pozorně se zaposlouchejte: pokud uslyšíte tlumený smích, viníkem je patrně šotek.Skřítci lesní

21. února 2009 v 16:34 | Kelly |  Skřítci
Skřítci lesní

Skřítkové lesní jsou natolik podobní skřetům,že je lze snadno splést.Nejsou však natolik zlotřilí jako oni,přestože jinak patří k nejškodobilejším bytostem světa Neviditelných.Dokážou se chovat přátelsky, a dokonce lidem pomáhat,ale nikdy nepřestávají mít za lubem nějakou rošťárnu,jíž by je mohli potrápit či rozzuřit.S oblibou lidem kradou nejen jídlo a nápoje,ale vytrvale jim také podrážejí nohy a baví se podobnými přízemnostmi.Jsou věčně na toulkách podobně jako skřeti,avšak oproti nim jsou povýtce samotářští a nikdy se nedruží.Není zatím jisté,zda vůbec tvoří samostatný druh,nebo představují jen poddruh s některými pozoruhodně odlišnými znaky a návyky.K těmto skřítkům patřil například i zlomyslný Puk z komedie Sen noci svatojánské Williama Shakespeara.Jejich darebačinky a žertíky se často dávají za vinu nevinným dětem,psům a kočkám.