Červenec 2008

Pojedu pryč

26. července 2008 v 17:18 | Kelly |  Vzkazy pro vás
Ahoj všichni, kdo sem chodíte...
Chtěla bych Vám říct, že v pondělí odjíždím na dovolenou na 14 dní za kamrádkou..Ale než odjedu, chtěla bych sem Vám ještě přidat náké články či obrázky, abyste tu měli co číst a prohlížet, mezitím, co tu nebudu..Možná ale, že se mi podaří se sem někdy dostat aspoň na chvilku od kamarádky z notebooku, na to abych sem přidala aspoň náký článek a podívala se, jak se blogu daří..Doufám, že to tu zvládne, když tu nebudu, že sem přesto nadále budete chodit..Tak se mějte hezky a užívejte si zbytek léta...Snad nám aspoň v srpnu dopřeje sluníčko trochu více než teď v červenci..Já zrovna dneska zmokla..a nejsem z toho moc nadšená,jelikož mám odjet už za dva dny na chatu k vodě..Nojo, snad to bude lepší..Mějte se...
Kelly

3. spřátelený blog

24. července 2008 v 12:38 | Kelly |  Spřátelené blogy
Tento blog je opravdu jedinečný a podle mě jeden z nejlepších blogů, co se týká duchovna.Dozvíte se tam hodně o andělech.A autorky příběhy ze života jsou taky velmi zajímavé.Mě osobně tento blog velmi pomohl k porozumění Jak komunikovat s anděly.

Čakry

18. července 2008 v 11:01 | Kelly |  Čakry

ČAKRY

Slovo ČAKRA pochází ze sánskrtu a znamená kolo nebo disk.
Hinduistické texty, zabývající se prouděním energie v lidském těle, používají tento výraz pro centra v našem těle, která mají schopnost přijímat energii, určitým způsobem ji přetvářet a opět vyzařovat. Čakry nestojí samostatně, navzájem odděleny, naopak jsou propojeny sítí "kanálů", takže kvalita fungování jedné z čaker se nutně odrazí i na ostatních.
Některé staré (indické, tibetské a další) texty uvádějí, že na lidském těle je až 88 000 čaker,
přičem 7 je hlavních, asi 40 vedlejších a ostatní jsou menšího významu.
Čakry většiny lidí mají obvykle průměr cca 10 cm, při duchovním rozvoji člověka se čakry rozšiřují, frekvence jejich vibrací se zvyšuje a i jejich barvy jsou jasnější a zářivější.
Tradičně se uvádí SEDM HLAVNÍCH ČAKER, umístěných nad sebou ve středu trupu.
Zobrazují se jako lotosové květy, z nichž každý rezonuje o jiných frekvencích a odpovídá určité barvě duhy. Jednotlivé čakry se otáčejí buď doleva nebo doprava.
Čakry jsou v neustálém otáčivém pohybu, který způsobuje, že energie je vtahována do nitra čaker.
Když se změní směr otáčení, energie proudí z čaker ven. Jednotlivé čakry se otáčejí buď doleva nebo doprava.
Pozoruhodné je, že čakry, které se u muže otáčejí doprava (ve směru hodinových ručiček), se u ženy točí doleva a naopak. Směr otáčení se také mění od čakry k čakře.
První - základní čakra muže se otáčí doprava (ženy doleva), druhá čakra muže doleva (ženy doprava), a tak dále. Pravotočivost a levotočivost čaker se střídají a tvarují muže a ženu rozdílným způsobem, což vede k doplňování energií v každé životní oblasti a k vyvážení jin a jang.

blokace

Někdy mohou být některé, většina, vyjímečně všechny, čakry blokovány, což způsobuje, že životní energie nemůže volně proudit (u blokovaných čaker je jejich frekvence vibrací nízká a někdy až neznatelná).
Tyto blokace mohou být nejčastěji způsobeny strachem, zklamáním, napětím, šokem, negativními vlivy na člověka z okolí a podobně.
Tyto blokády lze uvolnit a čakry harmonizovat například tím, že čakry vystavíme vibracím energie takových frekvencí, na kterých harmonicky fungující čakra bez jakýchkoli blokád kmitá naprosto přirozeně (takovéto frekvence vibrací se nacházejí například u drahokamů, eterických olejů, čistých zářivých barev, tónů apod.).
Existuje mnoho způsobů, jak zjistit možnou blokaci jednotlivých čaker.
Nejjednodušší, spolehlivé a "snadno" proveditelné jsou asi tyto způsoby: kyvadlo, vycítění rukama a pozorování aury.
Pozorování aury však většinou není možné bez předchozího nácviku a tréninku a zatím ne každý dokáže auru vidět (i když tato dovednost je dána do vínku každému).
Podobné je to i s "osaháváním" čaker rukama, kdy můžeme cítit sílu proudící energie.
Nejvhodnější a nejjednodušší je tedy použití kyvadla. Harmonická čakra způsobuje velké kruhy, opisovány ve směru otáčivého pohybu čakry, nad narušenou čakrou kyvadélko opisuje kruhy malé nebo dokonce žádné.

popis čaker

muladharaprvní čakrasvadhisthanadruhá čakra
manipuratřetí čakraanahatačtvrtá čakra
visuddhapátá čakraadznašestá čakra
sahasrarasedmá čakra

PĚT TIBEŤANU

Cyklus cviků působí především na energetické úrovni. Stimuluje v našem těle žlázy s vnitřní sekrecí, které jsou zodpovědné za řízení procesů v našem těle. Tyto orgány jsou pak propojeny s energetickými centry těla-čakrami.
Pokud jste začáteční doporučujeme 2-3 opakování každého cviku.
S tím jak bude získávat cit pro cviky a zkušenosti, můžete počet opakování zvyšovat až na 11.
Zkušení praktikanti opakují cviky až 21-krát.

první cvik

První cvik má urychlit otáčení jednotlivých energetických center těla - čaker. Postavte se zpříma a rozpažte ruce. Paže by měly být vodorovně se zemí, , dlaněmi dolů. Pomalu a jemně se začněte otáčet s výdechem kolem osy těla ve směru hodinových ručiček. Začínejte velmi zvolna s maximálně 6-ti otáčkami. Po čase sami zjistíte, zda můžete počet otáček zvýšit. Pro stimulaci energetických center je naprosto dostačující 12 otáček, maximálně 21 otáček. Otáčet se začínáme s výdechem a pokoušíme se sladit dech s rychlostí pohybu.


druhý cvik

Druhý cvik také stimuluje všech 7 energetických center, je však jednodušší. Lehneme si na podložku, paže natáhneme podél těla, dlaněmi dolů. Nohy máme volně položené na podložce tak, aby se kotníky a kolena dotýkala. Několikrát se zhluboka nadechneme a vydechneme. S výdechem zvedáme hlavu od podložky a bradu opíráme do klíční kosti. Zároveň zvedáme dolní končetiny od podložky. Pokud je to možné, snažíme se nekrčit kolena a nohy zvednout do svislé polohy. V konečné poloze se na chvíli zastavíme - snažte se nezadržovat dech. S dalším výdechem se pomalu a jemně vracíme do výchozí polohy.


třetí cvik

Klekneme si na podložku, pod kolena si případně můžeme podložit něco měkčího. Tělo držíme vzpřímené, prsty noho se opíráme o podložku, dlaněmi se opíráme o stehenní svaly pod zadečkem, palec směřuje vpřed. S výdechem sklápíme hlavu bradou ke klíční kosti, s nádechem hlavu mírně zakláníme. Záklon provedeme jak tolik, aby nám to bylo příjemné . Zároveň mírně zakláníme tělo a pomáháme si opíráním do dlaní. Počkejte si na výdech a opatrně, zvolna se vracejte do výchozí pozice. Pokud se chcete na cvik více koncentrovat, můžete si zavřít oči. Důležité je u tohoto cviku pomalé, hluboké dýchání. Důležité je uvědomit si, že s výdechem tlačíme kolínky do rukou, ne rukama do kolínek!


čtvrtý cvik

Sedněte si na podložku, dolní končetiny natažené před sebe, chodidla asi 30 cm od sebe. Paže volně podél těla, dlaně se opírají o podložku, prsty směřují ke kolenům. Tělo držíme zpříma. Dýcháme volně do břicha. Počkáme si na výdech a sklopíme hlavu bradou ke klíční kosti , s nádechem hlavu pomalu zakláníme, tak jak je nám to příjemné. Současně zvedáme zadeček vzhůru a vytvoříme tělem jakousi "lavici". Ideální je dosáhnout trupem vodorovné polohy. Dýchejte volně, nezadržujte dech. Počkejte si na výdech a pozvolna se vracejte do výchozí polohy, uvolněte se.pátý cvik

Výchozí polohou cviku je leh na břiše. Chodidla se opírají prsty o podložku. Zvolna se opřeme dlaněmi vedle prsou a s nádechem a tlakem do podložky zvedáme hruď. Ideální je dosáhnout pozice, kdy můžeme paže propnout v loktech. Hlava je v mírném záklonu. S výdechem sklápíme hlavu bradou ke klíční kosti a zároveň zvedáme zadeček vzhůru. Tělo tvoří obrácené písmeno "V ".Ideální je , když nohy mohou zůstat v kolenech propnuté. S výdechem se pozvolna vracíme do výchozí polohy. U cviku si pro větší procítění můžete zavřít oči.

Drahé kameny

18. července 2008 v 10:44 | Kelly |  Drahé kameny

DRAHÉ KAMENY

Drahé kameny mají mnoho zajímavých léčebných vlastností - umí podpořit hojení ran, léčbu nemocí, rekonvalescenci. Ale také nám mohou pomoci se chránit a to nejen před nemocemi. Každý kámen má své osobité a výjimečné poslání - můžeme využít jeho síly pro podporu či získání zdraví, určitých vlastností či postojů.
To v jakém slunečním znamení jsme se zrodili předurčuje do jisté míry naše základní vlastnosti. Samozřejmě, že záleží na nás samotných, které vlastnosti více rozvineme, a které opustíme. Každé znamení má tedy několik styčných vlastností - podle toho se určuje vhodnost nošení určitého drahého kamene. Ten můžeme nosit krátkodobě, nebo použít delší dobu například při léčení. V našem malém přehledu si můžete sami zjistit, které kamínky jsou doporučovány přímo pro Vaše znamení. Zjistěte si vlastnosti daného kamene a nebojte se využít vlastností kamene, který je přiřazen znamení jinému.

Čištění kamenů

Když si domů přinesete nový kamínek nechte ho přes noc očistit ve skleněné misce studené vody mírně osolené mořskou solí. Misku používejte jen pro čištění kamenů. Jednou týdně nebo podle pocitu kamínek propláchněte 5 minut pod studenou tekoucí vodou nebo opět nechte v misce přes noc. Kamínky dobíjíme energeticky na dopoledním sluníčku. Některé druhy se ovšem na přímém slunci nenabíjejí, spíše v polostínu. Pokud máte kamenů více, nenechávejte je uskladněny v krabici všechny dohromady. Rozestavte je tak, aby mohly "dýchat" a měli přístup k dennímu světlu. Obzvláště modré a fialové kamínky to nemají rádi.
Jakmile kamínky popraskají či zmléční, je to signál, že ze sebe vydaly co mohly. Nevyhazujte je do koše, ale za jejich práci se jim odměňte. Můžete je dát ke kytkám do květináče, či vrátit do země.

Kameny a minerály podle znamení zvěrokruhu

Beran21.3.-20.4.diamant, rubín, granát, ametyst, karneol, zkamenělá dřeva, achát, rodonit, rodochrozit, hematit, dumortierit, sodalit, onyx
Býk21.4.-21.5.zlatý topaz, zirkon, citrín, růženín, achát, avanturín, epidot, kunzit, malachit, chryzokol
Blíženci22.5-21.6.chalcedon, akvamarín, rutil, křišťál s vrostlicemi rutilu, citrín, karneol, tyrkys, kalcit, chryzokol, jantar, bílé perly
Rak22.6.-22.7.diamant, rubín, chalcedon, chrysopras, avanturám, jadeit, nefrit, měsíční kámen, rodochrozit, opál, bílé perly
Lev23.7-22.8.rubín, zlatý topaz, smaragd, granát, křišťál, rutil, křišťál s rutilem, citrín, ametrín, zkamenělá dřeva, achát, olivín, sluneční kámen, jantar, platina, zlato
Panna24.8.-23.9.zirkon, citrín, jaspis, tygří oko, olivín, sugilit, sodalit, lazulit, kunzit, jantar, platina
Váhy23.9.-23.10.akvamarín, diamant, opál, rubelit, růženín, epidot, kunzit, jadeit, magnezit howlit, bílé perly, duhový a mahagonový obsidián
Štír24.10-22.11.rubín, topaz, granát, ametyst, býčí oko, hematit, černý opál, korály, černý obsidián, onyx, záhněda, morion
Střelec23.11.-21.12.safír, modrý topaz, zirkon, ametyst, chalcedon, chrysopras, zelený avanturín, zoisit, tanzanit, sugilit, dumortierit, sodalit, lazulit, lazurit, tyrkys, chryzokol
Kozoroh22.12.-20.1.safír, turmalín, křišťál, křišťál s turmalínem, červený rubín, záhněda, morion, ametyst, chalcedon, chrysopras, onyx, měsíční kámen, labradorit, ohnivý opál, lazulit, lazurit, azuromalachit, černé perly, vločkový obsidián, leopardí jaspis
Vodnář21.1-20.2.světle modrý safír, modrý topaz, akvamarín, křišťál, jaspis, sokolí oko, amazonit, labradorit, čaroit, lazulit, lazurit, tyrkys, modrý fluorit, modrý kalcit, chryzokol, stříbro
Ryby21.2.-20.3.akvamarín, ametyst, jaspis, olivín, jadeit, měsíční kámen, labradorit, opál, lazulit, lazurit, azurit, tyrkys, bílé perly, korál, fosilní korál

Kameny a čakry

Základní kameny pro harmonizaci čaker:

1. čakra - jaspis, hematit, kalcit, záhněda, býčí oko, granát český, granát čínský, červený korál, (červené a zemitě hnědé spektrum)
2. čakra - oranžový avanturín, karneol, ohnivý opál, medový opál, medový kalcit, sluneční kámen, (oranžové spektrum)
3. čakra - citrín, jantar, ametrín, tygří oko, topaz, žlutý jaspis, žlutý jadeit, fluorit, zlato, jantar (žluté a zlatisté spektrum)
4. čakra - růženín, kunzit, rodochrozit, rodonit, manganokalcit, růžový korál, perly, růžový turmalín (růžové spektrum), zelený turmalín, akvamarín, olivín, malachit, avanturín, amazonit, vzácný zelený kalcit, mechový achát, zoisit s rubínem, epidot, malachit, fluorit, azuromalachit, vltavín, apofilit, fuchsit, (zelené spektrum), turmalín meloun reprezentuje růžovo zelené spektrum
5. čakra - chalcedon, modrý akvamarín, avanturín, achát, modrý fluorit, tanzanit, dumortierit, světlomodrý lazurit (lapis lazuli), tyrkys, azurit, (modré, modrozelené spektrum)
6. čakra - sodalit, sokolí oko, tmavomodrý lazurit, azurit, ametyst všechny druhy, spinel, opál, kunzit, čaroit, fluorit, lepidolit, ametrín, labradorit, stříbro, černá perla, (tmavomodré a fialové spektrum)
7. čakra - křišťál, ametyst všechny druhy, achát bílý, kalcit, magnezit, howlit, selenit, perly, bílé korály, křišťál s turmalínem, křišťál s rutilem-sagenit, apofylit

Uzemňující kameny:

tyto specifické kameny se nepoužívají na první čakru, ale na uzemnění nohou těch, kteří mají tendenci vznášet se v oblacích
- červený turmalín
- černý turmalín - nejsilnější účinky
- záhněda
- citrín - u dětí do dvanácti let

Základní sestava na harmonizaci čakry

Připomeňme si:
- čakra kořenová - jaspis
- čakra vztahová - karneol
- čakra pupeční - citrín, býčí oko
- čakra srdeční - růženín
- čakra hrdelní - chalcedon
- čakra třetího oka - ametyst
- čakra korunní - křišťál
Toto jsou v obecné základní podobě minerály první volby pro každou ze sedmi příslušných čaker. Používáme pro základní vitalizování lidského organismu.

Charakteristika kamenů

ACHÁT

achát - posiluje organismus, odstraňuje neklid, apatii, pomáhá při očních a dýchacích problémech a skleróze
Vyskytuje se téměř ve všech barvách. Nejznámější je šedá až šedomodrá. Symbolizuje naši sounáležitost s Matkou Zemí, prohlubuje naši fantazii, kreativitu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje náš pud sebezáchovy, ochraňuje před nežádoucími vlivy a dává důvěru ve vlastní schopnosti. V oblasti fyzické posiluje rozmnožovací orgány žen i mužů, chrání rodičky a pomáhá při porodu. Obecně snižuje teplotu, mírní horečnatá infekční onemocnění, tiší nejrůznější bolesti a velmi užitečný při alergiích a kožních problémech.

AMAZONIT

amazonit - tlumí přebytek energie

AMETYST

ametyst - přináší zdraví, vhodný při bolestech hlavy, migréně, nespavosti, nemocech jater, střev a cukrovce. omezuje účinky radioaktivního záření, podporuje imunitní systém

AVANTURIN

avanturin - pomáhá při očních obtížích, při nemocech kůže a padání vlasů

CITRÍN

citrin - starším lidem dodává energii, chrání před negativními účinky záření, pomáhá při depresi, nervozitě a únavě
Charakteristický žlutou barvou v nejrůznějších odstínech. Ctěn jako kámen slunce. Přináší nám pocit vnitřního klidu, zdraví, bezpečí a hřejivého tepla. Oživuje v nás oheň kreativity a projasňuje naši mysl. Pomáhá nám citově strávit nezdary a poučit se z nich. Tiší neklidné srdce a dává nám jistotu v každodenním konání. Na úrovni fyzické nás harmonizuje, tím posiluje imunitní systém, látkovou výměnu a funkci žláz. Vhodný při léčbě cukrovky a tím i slinivky břišní, žaludečních problémech, zažívacích potížích. Čistí krev a střevní trakt od jedovatých látek.Uvolňuje a léčí horní cesty dýchací a bronchitidu.

GRANÁT

granat - pomáhá při nemocech srdce, krve , kožních chorobách
Nejznámější ve své krvavě červené až černě červené barvě, ale vyskytuje se téměř ve všech barvách. Je kamenem ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce. Dává nám životodárnou, probouzející energii, sexuální vitalitu, touhu poznávat dosud nepoznané. Na fyzické úrovni posiluje a aktivuje celý náš organismus, povzbuzuje činnost srdce, reguluje krevní oběh a tlak krve, podporuje tvorbu červených krvinek. Má blahodárný účinek na rozmnožovací ústrojí a impotenci psychického charakteru. Podporuje činnost jater, sleziny a hojí zánětlivá kožní onemocnění.

HEMATIT

hematit - při bolestech ledvin, neklidném spánku, vředových onemocněních a bolestech kloubů, také při křečových žilách
Kámen kovově stříbřitě černé a červenohnědé barvy, zemité energie. Jeho klidná, ale hutná a důrazná energie nám přináší sílu a vitalitu. Pomáhá nám aktivizovat skryté rezervy v kritických okamžicích , oslabení a vyčerpání. Pomáhá nám překonat pocit beznaděje a nejistoty. Aktivuje vůli, odvahu a rozhodnost k činům. Odstraňuje psychické poruchy a výkyvy, přináší vnitřní klid, pocit tepla, bezpečí a ochrany Matky Země. Na úrovni fyzické podporuje tvorbu červených krvinek, aktivuje krevní oběh a srdce, posiluje játra, plíce a slezinu. Pomáhá při nepravidelné menstruaci. Odstraňuje otoky a sraženiny.

CHALCEDON

chalcedon - posiluje organismus,zahání depresi,pomáhá při padání vlasů

JASPIS

jaspis - chrání před těžkými sny, zastavuje různá krvácení, léčí ženské choroby, pomáhá při nechutenství
Vyskytuje se téměř ve všech barvách, od kterých se odvozují jeho další názvy. Je znám i pod názvem pestrý, charakteristický svou barevností. Spojuje v sobě škálu barev i vzorů. Je kamenem kreativity a fantazie, ale i zemitých vlastností, díky niž nás drží při zemi. Pomáhá nám přeměnit ideje ve skutečnost. Na úrovni fyzické působí obdobně jako červený jaspis, dodává organismu sílu, energii a aktivuje životně důležité orgány v těle.

KARNEOL

jaspis - zastavuje krvácení, snižuje horečku. Používá se při cukrovce a střevních poruchách, dodává energii
Je znám svou zářivě červenou až hnědě červenou barvou, ale i žlutě oranžovou a žlutou. Svými zemitými tóny symbolizuje vitální energii Země. Probouzí v nás vědomí sounáležitosti, prohřívá naše myšlenky ohledem, pozorností a pochopením a spoluúčastí k okolí. Probouzí v nás tvořivost a kreativitu, schopnost získané vědomosti přeměnit na skutečnost, aktivně cítit, jednat a žít. Na úrovni fyzické Pomáhá při křečových žilách, otravách krve, vnějším krvácení, revmatismu.

KŘIŠŤÁL

křišťal - pomáhá při vnitřních, srdečních a nervových nemocech
Je známý svou bezbarvou až průsvitně bílou barvou. Bývá nazýván kamenem kamenů. Symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou a léčivou energii. Působí jako katalyzátor, urychlující v nás výměnu energií. Negativní odebírá a pozitivní dodává. Zajišťuje rovnováhu, posiluje a je vhodným průvodcem při meditaci. Učí nás vidět sami sebe takové, jací jsme. Na fyzické úrovni je křišťál vhodnou prevencí všech chorobných stavů těla i duše. Jeho energie nás posiluje, koncentruje a vyrovnává. Působí hlavně na všechny druhy blokád.Tiší neuralgické bolesti, příznivě působí na srdce, štítnou žlázu, zažívací ústrojí. Zevně je vhodný při popáleninách a kožních nemocech.

LAPIS LAZULI

lapis lazuli - pomáhá při nespavosti a stresu,
je vhodný při onemocněních žlučníku, očí a špatném krevním oběhu.

MALACHIT

malachit - zvyšuje vytrvalost a dodává energii, pomáhá nemocech srdce, omezuje růst tukové tkáně, odvádí škodlivé látky z těla Vyskytuje se v barvách od světle modré přes tyrkysově modrou až do zelenomodré. Symbolem modrého nebe a moře, průzračných výšek a hlubin. Dává nám moudrost nebe, vod a země, chrání nás svými vibracemi před zlými silami duchovního světa, černou magií, škodlivými vlivy prostředí, zářením a spodními proudy. Na úrovni fyzické je vhodný při zánětlivých onemocněních krku, průdušek, plic a srdečních obtížích.

OPÁL

opal - pomáhá při očních chorobách
Vyskytuje se pestré škále barev. Od bezbarvé až bělavé přes žlutou, modrou, oranžovou ohnivě červenou, až zelenou a černou barvu. Nejznámější je v tónech barvy hnědé až černé. Spojuje nás s Matkou Zemí a zprostředkovává nám její energii. Působí ve všech centrech a rovinách, dodává nám energii. Je zrcadlem našich emocí. Není-li včas očištěn, vrací negativní energii zpět svému majiteli s ještě větším důrazem, než s jakým ji přijal. Na úrovni fyzické tiší emoce, podporuje pravidelnou činnost srdce, mírní žaludeční a střevní obtíže.

RODONIT

rodonit - proti strachu, stresu, neklidu a bolestem hlavy

RUŽENÍN

ruzenin - kámen dobra, zdraví a lásky, pomáhá při střevních problémech

SODALIT

sodalit - dodává odvahu a posiluje imunitní systém

SOKOLÍ OKO

sokolí oko - pomáhá při nemocech plic

TYGŘÍ OKO

tygří oko - posiluje odvahu a sebevědomí

TYRKYS

tyrkys - "šťastný kámen", odstraňuje nespavost a upravuje tělesné funkce
Vyskytuje se v barvách od světle modré přes tyrkysově modrou až do zelenomodré. Symbolem modrého nebe a moře, průzračných výšek a hlubin. Dává nám moudrost nebe, vod a země, chrání nás svými vibracemi před zlými silami duchovního světa, černou magií, škodlivými vlivy prostředí, zářením a spodními proudy. Na úrovni fyzické je vhodný při zánětlivých onemocněních krku, průdušek, plic a srdečních obtížích.

VLTAVÍN

vltavin - odstraňuje bolesti hlavy a posiluje imunitu organismu

ZÁHNĚDA

záhněda - odstraňuje nervozitu, posiluje koncentraci, pomáhá při sluchových onemocněních, ochraňuje

Opál a Křišťál

18. července 2008 v 10:28 | Kelly |  Drahé kameny
Opál
Zdá se, že raje všemi barvami. Jeho majitelka získává náklonnost bohů a smí použít jejich sílu. To je ale velmi zrádné, protože opál je citlivý kámen, reaguje na každou zménu a velmi špatně se vyrovnává se zlem. Nenos tenhle kámen, jsi-li nazlobená, protože ti špatné myšlenky, které vyšleš, může vrátit zpět. Kámen s tebou sroste v jednu osobnost a začne odrážet tvoji náladu. Bude jiný, když budeš veselá, a jiný, když budeš smutná. Ochrání tě před nemocemi a učiní tě neviditelnou před nepřáteli. Když budeš nosit opál a budeš se o něj dobře starat, tak si tě tvoji nepřátelé přestanou všímat.
Křišťál
Křišťál je čistý křemen. Indiáni ho považovali za živou bytost a živili ho krví ulovených zvířat. Křišťál má vnímavou duši, která ví, co bylo, i to, co bude. Proto jsou věštecké koule z křišťálu. Odráží zlo a očišťuje prostředí. Křišťál je brána do světa vizí, pro vnímavého člověka se může stát učitelem. Třpytivá, duově laděná krása křišťálu nám otevírá kouzelný svět. Ve spojení s hematitem, odhání duchy a démony.

Co je to horoskop?

18. července 2008 v 10:11 | Kelly |  Horoskop
CO JE TO HOROSKOP ?
Horoskop je grafické znázornění pozice planet v nějakém daném přesném okamžiku.
ZnameníObdobíKvalitaPolaritaŽivel
Vlád. Planeta
Beran21.3. - 20.4hlavní+oheňMars
Býk21.4 - 20.5pevné-zeměVenuše
Blíženci21.5 - 21.6pohyblivé+vzduchMekur
Rak22.6 - 22.7hlavní-vodaLuna
Lev23.7 - 23.8pevné+oheňSlunce
Panna24.8 - 23.9pohyblivé-zeměMerkur
Váhy24.9 - 23.10hlavní+vzduchVenuše
Štír24.10 - 22.11pevné-vodaMars, Pluto
Střelec23.11 - 21.12pohyblivé+oheňJupiter
Kozoroh22.12 - 20.1hlavní-zeměSaturn
Vodnář21.1 - 19.2pevné+vzduchSaturn , Uran
Ryby20.2 - 20.3pohyblivé-vodaJupiter ,Neptun
Hvězdná mapka je základní pomůcka astrologa.
Beran (21.3. - 20.4.)
Býk (21.4. - 21.5.)
Blíženec (22.5. - 21.6.)
Rak (22.6. - 22.7.)
Lev (23.7. - 22.8.)
Panna (23.8. - 22.9.)
Váhy (23.9 - 23.10.)
Štír (24.10. - 22.11.)
Střelec (23.11. - 21.12.)
Kozoroh (22.12. - 21.1.)
Vodnář (21.1. - 20.2.)
Ryby (21.2. - 20.3.)
Horoskop představuje kruh s 12 znameními, rozdělenými na části o velikosti 30 stupňů , do nich jsou zakresleny planety , domy a různé prvky jako např. lunární uzly, bod štěstí, úspěchu a jiné. Horoskop často bývá připodobňován k hodinám s 10 ručičkami ( planety)
Horoskop je možné vypracovat osobám , událostem, vztahům,podniku, zvířeti prakticky cokoliv ,co má nějaký okamžik zrození nebo vzniku. Takovému horoskopu se říká základní, nativní nrbo také radix. Horoskopu nesmí samozřejmě 100 % věřit. Mohlo by to ovlivňovat váš život a rozhodnutí. Také ne všechny horoskopy jsou správně provedené.

Černý vlkodlak

18. července 2008 v 10:05 | Kelly |  Vlkodlaci

Vlkodlaci

18. července 2008 v 10:03 | Kelly |  Vlkodlaci

Pegas

17. července 2008 v 20:09 | Kelly |  ...:::Fantazie:::...

Pegasové

17. července 2008 v 20:08 | Kelly |  Pegasové

Kentaur

17. července 2008 v 20:05 | Kelly |  Kentauři

Fénix a víla

17. července 2008 v 20:03 | Kelly |  ...:::Fantazie:::...

Fénixové

17. července 2008 v 20:02 | Kelly |  Fénixové

Jednorožec a drak

17. července 2008 v 19:59 | Kelly |  ...:::Fantazie:::...

Jednorožci

17. července 2008 v 19:57 | Kelly |  Jednorožci

Andílek

17. července 2008 v 19:52 | Kelly |  Andělé


Mořské panny

17. července 2008 v 19:42 | Kelly |  Mořské panny

Anděl v nebi

17. července 2008 v 19:39 | Kelly |  Andělé

Anděl

17. července 2008 v 19:37 | Kelly |  Andělé