Vlkodlaci mezi námi

17. prosince 2007 v 0:12 | Kelly |  Vlkodlaci
Vlkodlakem se člověk podle legend mohl stát buď očarováním (zakletím) nebo chtěnou proměnou -- díky černé magii. Přísně utajené rituály takzvané lunární magie nejsou (naštěstí) jednoduše dostupné a publikované. Napůl člověk, napůl vlk děsil již ve středověku. Údajně Evropou táhly smečky vlkodlaků a netvorů jim podobných, děsily celý světadíl. Jednalo se o nějakou výjimečnou rasu lidí? Nebo spíše o nemocné zoufalce? Lykantropie je vlastně určitá forma schizofrenie, lidé si dokonale vsugerují, že jsou vlci a myslí si, že se v ně dokážou vlastními silami přeměnit. Své přesvědčení navenek demonstrují alespoň "vlkodlačím" chováním -- lezou po čtyřech, cení zuby. Jen ve Francii se proti vlkodlakům v 16. století vedlo asi dvacet tisíc (!) procesů, postižení většinou skončili na hranicích s čarodějnicemi. Zdeformovala hrůza třicetileté války později myšlení některých lidí? Lykantropie se za čas objevuje znovu, další zásahy končí novým vražděním.
Komu připadá období třicetileté války jako něco příliš dávného, ať se s námi přesune do 20. století, na konec II. světové války. V Čelákovicích a okolí se údajně najdou u hřbitovních zdí a kostelů mrtvoly vojáků, jsou zcela bez krve! Vlkodlaci, upíři nebo bestiální mstitelé? Kde hledat pachatele?
Z hlediska okultního se člověk stává zdánlivým vlkodlakem (spíše lidskou troskou) pod vlivem démonických sil. Ty je třeba umět vyvolat a požádat o pomoc. Ke slovu přichází poměrně jednoduchý rituál, praktikovaný v přesně vymezenou dobu. "Ztratil jsem pojem o čase, zapomněl jsem své jméno i to, jak vypadám," říkal jeden z experimentátorů. Připravte se na rekvizity vzešlé z nízkých lidských pudů, na odlehlá místa, smrtelné nebezpečí a děsnou kocovinu. Po absolvování rituálů se musí vykonat úlitba bohům a zlým silám, pak se jedinec (nebo celá skupina) dostane do tranzu, extáze. Musíme si připomenout, že tito hazardéři pracují s hrubou černou magií, dochází k evokaci zlých sil v člověku i kolem něj. Už jen nápodoba rituálu může zdeformovat vaši psychiku, převrátit život naruby! Zuřivá vášeň a naprosté zhroucení osobnosti mění člověka v bestii, která se skutečným vlkem a jeho skutečným chováním nemá nic společného. Vraždila podobná monstra i před šedesáti lety v Čelákovicích?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama