Magické živly

18. prosince 2007 v 21:58 | Kelly |  Pravidla a postup čarování
ObrazekŽivel Vzduchu -ovládá východní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Paralda.. Barva: žlutá nebo modrá.
Rituální předměty: destička, nůž athame, meč, kadidlo, sekyrka, motyka, kopí, oštěp, listy, dýmka, měď, luk, šíp, pírko, píšťalka, pásek, hůlka.Vzduch se vztahuje ke studiu, intelektu, komunikaci, hudbě a zvukům všeho druhu, ke zvyšování síly a astrálnímu cestování.
Živel Ohně
Ovládá jižní čtvrtinu kruhu. Vládne mu Džin. Barva: červená. Pro svou sílu se vztahuje k ochraně, věštění, exorcismu a zákazu, sexuální magii, práci, sexu, energii, vůdcovství, odvaze.
Rituální předměty: ohniště, svíčka, kouzelnická hůlka, zlatý náramek, červené a oranžové kameny, hranice, zápalky, popel, kolo, koště, křemen a ostří ukutá n ohni.

Živel Vody
Ovládá západní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Niksa. Voda je spojena s psychikou a intiucí. Pro své vlastnosti se vztahuje k čarování, smrti, znovuzrození, minulým životům, novému životu, dětem nebo narození dítěte, těhotenství, očišťování, tvorbě, většině čarování, novým začátkům, emocionálnímu léčení. Přeje romantické lásce.
Rituální předměty: pohár nebo číše na nápoje, kotlík, voda, víno, stříbrný prsten, prázdný roh, mísa, džbán, sklenka na víno, víno, pivo, medovina, soudek s vínem, sud, stříbro, štít.

Živel Země
Ovládá severní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Ghob. Země je nakloněna plodnosti, růstu, prosperitě, stabilitě, penězům, tanci, mateřské lásce, sázení a sklízení, domovu, stádům, domácím zvířatům.
Rituální předměty: pentagram, sůl, drahé kameny, náhrdelník, kámen, vyřezávané dřevo (pentakl), stromová kůra, bronz, větvička, trojlístek.

Páty živel - DUCH
Pátým živlem je duch, obvykle nazývá indickým jménem ákáša. Duch je ve všech živelech, je jejich součástí a přesahuje je.Ovládá střed kruhu, a tím udržuje ostatní živly v rovnováze. Vyvoláním bohů nebo ducha dokážeme přivolat rozmanité živly, které pak dosáhnou žádaného cíle.Tradiční časová spojení pro čtyři živly
VzduchÚsvit
OheňPoledne
VodaSoumrak
ZeměPůlnoc


Základní aktivní vlastnost živlů

VzduchPohyblivost
OheňProměna
VodaOčista
ZeměStabilita

V dávné době se věřilo, že každý živel je spojen s konkrétním časem dne. Lidé byli přesvědčeni, že v časech, které "nebyly časy" ( období mezi časy ), působila velká síla. Šlo o přirozené časové body, jako je soumrak, úsvit, půlnoc, úplněk, novoluní, sezónní změny atd. Věřili, že čas se skutečně dokáže nakrátko zastavit, že se brány otevírají a božské síly pracují, a tak se ze dvou polovin stává celek.

Rituál- obřadná činnost se symboly
Je obřad při, kterém se dodržuje stanovený postup. Vykonávají se při něm stejné stanové úkony. Jeho součástí jsou symboly vztahující se k rituálu. Lidé, kteří je provádí, vstupuje prostřednictvím své vůle a magické síly do světa astrálního a vesmírného. Obřad a předměty pomáhají znásobit sílu rituálu.
Pentagram
Pentagram je pěticípá hvězda symbolizující západní pohanství. Je to starý symbol s mnoha významy. Vždy bývá postaven vrcholem vzhůru. Může představovat 4 živly s pátým prvkem duchem nebo to má být člověk s roztaženými končetinami, představující mysl nad hmotou. Nebo koloběh života - zrození, zrání, dospělost, stárnutí, smrt.Používá se nejen při čarování jako důležitý symbol, ale i jako ochranné znamení přinášející sílu a poznání (nosí se jako talisman).
ObrazekObrazek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klikni! 100% (495)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama